خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت : به عنوان یک مدیر، در برخورد با متخصصان دیجیتال مارکتینگ و فضای مجازی، اصطالح خدمات سئو سایت را مکرراً شنیده‌اید. SEO در زبان انگلیسی از کنار هم نهادن ابتدای کلمات Search Engine Optimization به دست می‌آید. این‌ها در کنار هم ”بهینه سازی برای موتور جست و جو“ معنی می‌دهند. اما عبارت ثقیل قبلی یعنی چه؟

اکثر مردم دنیا بدون آشنایی حتی جزئی راجع به یک بازار یا محصول سراغ اینترنت می‌روند. افراد هیچ اطلاعاتی راجع به آدرس سایت شما و دیگران یا بهترین سایت فروشگاهی ممکن ندارند. تنها چیزی که در دسترس مردم عادی می‌باشد، مرورگر تلفن همراه یا کامپیوتر آن‌هاست. قطعه‌ای از پازل که در این بین مثل یک واسطه، مخاطب را به تولید کننده وصل می‌کند، همان موتورهای جست و جو هستند. البته با وجود تعداد زیادی موتورهای جست و جوگر در فضای وب، عملاً تنها موردی که برای سئوکارها ارزش دارد، سرویس گوگل است. سهم و تاثیر گوگل به قدری زیاد شده که دیگر جایی برای نگرانی راجع به دیگر موتورهای موجود باقی نمانده.

گوگل چه می‌کند؟ این غول سخت افزاری و نرم افزاری به صورت دائمی کل فضای وب را بررسی می‌کند که در اصطلاح به آن کرال (Crawl) می‌گویند. بعد از هر کرال، گوگل بر اساس یک سری معیار، به صفحات مختلفی که در اینترنت وجود دارند یک امتیاز می‌دهد. حال در صورتی که یک فرد عادی در صفحه اول گوگل اقدام به جست و جو عبارتی کند، گوگل وابسته به این امتیازها، به ترتیب نتایجی را در اختیار مردم قرار می‌دهد. به نظر شما سریع‌ترین و بیشترین کلیک‌ها نصیب کدام صفحه می‌شود؟ پر واضح است: صفحاتی که در ابتدای نتایج قرار دارند، مخصوصاً اولین مورد.

حال فرض کنید که شما و چند رقیب دیگر در حوزه طراحی سایت فروشگاهی محصول خاصی مانند لپتاپ فعالیت می‌کنید. اگر یک مشتری بالقوه کلمه ”خرید لپ تاپ“ را جست و جو کند، کدام یک اول از همه پیشنهاد می‌شوید؟ گوگل به کدام یک بیشترین امتیاز را می‌دهد؟ کدام یک شانس بیشتری برای ”گرفتن کلیک“ دارید؟ این‌ها سوالاتیست بسیار مهم در حوزه دیجیتال مارکتینگ که پاسخشان از بخش سئو سایت عبور می‌کند.

سئو کار ماهر با توجه به تجربه و البته مطالعات خود در زمینه موتورهای جست و جو، می‌داند که هر قسمت از سایت به چه نحوی در فرآیند کرالینگ گوگل تاثیر می‌گذارد. او می‌داند که بیشترین امتیازات معمولاً به چه فعالیت‌هایی داده می‌شود و کدام ضعف‌های سایت می‌توانند حتی امتیاز را پایین بیاورند. خدمات سئو سایت یک حرفه نوپا نیست، شاید نزدیک به ۲۰ سال است که در نقاط مختلف جهان برای جلب نظر موتور جست و جو، کارهایی به صورت سیستماتیک انجام می‌شود. در این مدت اما بارها پیش آمده که افراد دست به روش‌های متقلبانه یا به قول خودمانی، مردم آزارانه، زده‌اند. گوگل هم در طول این سال‌ها یاد گرفته که چگونه با این رفتارها بجنگد و حتی دست به تنبیه سایت‌های متخلف بزند.

سئو کار با تجربه از بایدها و نبایدهای سئو اطلاع دارد. اصطلاحاً می‌گویند سئو به دو بخش کلاه سفید و کلاه سیاه تقسیم می‌شود. سئو کلاه سفید مجموعه‌ای از اقدامات مجاز و بدون ضرر برای مخاطب است که به ارتقا رتبه در نتایج گوگل کمک می‌کند. گوگل هم با این روش‌ها مشکلی ندارد. در عوض سئو کلاه سیاه شامل روش‌های متقلبانه‌ای می‌شود که در صورت تشخیص توسط موتور جست و جو، تنبیه‌هایی مثل حذف از صفحه نتایج جستجو (SERP) را در پیش دارد. یک مثال ساده آن، ایجاد لینک‌های خارجی مسئله دار یا استفاده بی مورد و بی شمار از کلمات کلیدی در یک صفحه از وبسایت است.

در نهایت اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، سئو سایت مهم‌ترین ابزار در اختیار متخصص دیجیتال مارکتینگ است که می‌تواند از آن برای افزایش بازدید و فروش سایت استفاده کند.

درخواست مشاوره سئو سایت

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان خدمات سئو سایت یک راه حل بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با من در تماس باشید.

چه کسانی به خدمات سئو سایت نیاز دارند؟

به صورت طبیعی مرحله بعد از خدمات طراحی سایت، سئو و خدمات تولید محتوا و خدمات شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل تقریباً تمام کسب و کارها برای پیشرفت در حوزه وب، به خدمات سئو سایت به عنوان یک مرحله واجب نگاه می‌کنند، نه گزینه در دسترس!

خدمات سئو سایت به شما کمک می‌کند که در رقابت با دیگر فعالین حوزه کاری خود، جمعیت بیشتری از مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کنید. سایت‌های فروشگاهی، ارائه خدمات پزشکی و مسافرتی و آموزشی از جمله مخاطبان خدمات سئو سایت هستند. اگر از مرحله آغازین کار اینترنتی خود سراغ خدمات سئو سایت بروید، به مرور هزینه‌های معرفی سایت کاهش پیدا می‌کند و صاحب یک پایگاه اینترنتی حرفه‌ای خواهید شد.

از طرف دیگر شاید تجارت شما تا جایی موفق بوده که نیازی به حضور در فضای مجازی ندارید، چون زمینه کاریتان، تخصصی است. کارخانجات بزرگ صنعتی یک نمونه پر تکرار هستند.

هیچ سایتی بدون داشتن یک ستون فقرات محکم و قوی نمی‌تواند سرپا بایستد، و آن ستون فقرات سئو تکنیکال است.

نیل پتل

گروه دومی که مخاطب خدمات سئو سایت هستند، شما صاحبان کسب و کاری می‌باشید که در گذشته اصول سئو را در کار خود اعمال نکرده‌اید. نشانه بسیار ساده چنین عملکردی، نرسیدن به بهره‌وری کافی حتی در طولانی مدت است. این که هر چه قدر هم تلاش می‌کنید، رقیبان شما یک قدم جلوتر ایستاده‌اند و به دنبال راه حل‌های حداقلی می‌فتید. در حالی که با وارد کردن اصول سئو در کار خود می‌توانید خیلی قدرتمندتر در بازار هدف خود حضور داشته باشید. خلاصه آنچه باید بدانیم این است که سایت با طراحی رابط کاربری خوب، تنها یک سخت افزار مناسب برای رقابت در فضای مجازیست. با این حال شما به نرم افزار مربوطه هم نیاز دارید، نرم افزاری که اینجا خود را در قالب خدمات سئو سایت نشان می‌دهد.

نمونه کارهای سئو سایت

نوشتن و صحبت کردن راجع به سئو سایت از پس هر سئو کاری بر می‌آید، حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای! اما هیچ چیز نمی‌تواند به جای نتیجه‎‌های موفقیت‌های کسب شده شما فعالان اقتصادی را راضی کند، با دیدن و بررسی نمونه کارهای سئویی که در این سال‌ها برای اصناف گوناگون انجام داده‌ام، می‌تواند تضمینی باشد برای جایگاه شما در نتایج جستوجو، پس دعوت می‌کنم تا از طریق لینک زیر تمامی نتایج سئو را دیده و با دیگر رقبا مقایسه‌اش کنید.

سوالات متداول خدمات سئو سایت

برای اینکه بتوانید مطالب موجود در وبسایت خودتان را برای گوگل با ارزش و مهم جلوه دهید، باید اصول مشخصی را برای طراحی سایت، تولید محتوا و ایجاد لینک‌های خارجی رعایت کنید. با این کار به گوگل راجع به اعتبار وبسایت خود، اطمینان می‌دهید. به این مجموعه از کارها سئو سایت یا همان بهینه سازی موتورهای جست و جو می‌گویند. در نتیجه اگر می‌خواهید در صفحه اول نتایج گوگل حضور داشته باشید، باید سراغ سئوی سایت به صورت حرفه‌ای بروید.

به مجموعه‌ای از اقدامات متقلبانه و ضد مخاطب که برای جلب توجه موتور جست و جو انجام می‌شود، سئو کلاه سیاه می‌گویند. مثلاً تکرار کلمات به صورت بی معنی در تمام صفحه یا ایجاد لینک‌های خارجی از سایت‌های مشکوک به تعداد غیر معمول. این‌ها موتور جست و جو را به رفتار شما مشکوک می‌کند و در نهایت ممکن است سایت شما را دچار مشکلات جدی کنند. در عوض سئو کلاه سفید را داریم که از طریق فعالیت‌های مجاز، امتیاز وبسایت را بالا می‌برند. مثلاً تولید محتوا بر پایه اصول سئو یا ایجاد لینک‌های داخلی منسجم در سایت.

بله، به مقدار زیاد. اصلاً یکی از معیارهای مهم گوگل برای امتیازدهی به سایت‌ها، بررسی تجربه کاربری و رابط کاربری (UI,UX) است. هر دو این موارد هنگام طراحی سایت باید به صورت بهینه ایجاد شوند. همچنین سرعت سایت و دسترسی سریع به داده‌های سرور از موارد دیگریست که به سئو سایت کمک شایانی می‌کند و در حوزه طراحی سایت قرار دارد.

پاسخ به این سوال به پارامترهای زیادی بستگی دارد. مثلاً بعضی رقبا ممکن است برای سال‌ها، خیلی خوب در زمینه سئو کار کرده باشند و به بلوغ رسیده باشند. در این شرایط پشت سر گذاشتن آن‌ها دشوار است. با این حال این به معنی کنار گذاشتن سئو سایت نیست. چون بدون آن شما به طور کلی نمی‌توانید حضور داشته باشید، چه قوی و چه ضعیف! برای رسیدن به بهترین رتبه‌ها در صفحه نتایج گوگل، نیاز به سئو حرفه‌ای، بلندمدت و هدفمند دارید.

بله، با توجه به اینکه هدف شما چیست و در این راه باید با چه رقبایی کار کنید، راهبردهای سئو سایت هم فرق دارند. به عنوان مثال اگر شما یک سایت نوپا هستید، گرفتن نتیجه برای کلمات کوتاه و پرتکرار دشوار است. مثلاً عبارت ”خرید گوشی“ را در نظر بگیرید. این عبارت توسط سایت‌های معروف و قدیمی تصاحب شده و رقابت بر سر آن بسیار شدید است. به همین دلیل شما به عنوان یک سایت نوپا نمی‌توانید استراتژی خود را برای تصاحب چنین کلماتی تعریف کنید. در عوض باید سراغ کلماتی که اصطلاحاً Long-Tail نام دارند بروید.

یکی از روش‌های معرفی کسب و کارها استفاده از رپورتاژ خبری است. برای این کار یک متن با کیفیت و سئو شده تهیه و در یک سایت با اعتبار بالا و بینندگان زیاد منتشر می‌کنید. مثلاً سایت‌های خبری معمولاً به شما چنین امکاناتی را می‌دهند. این کار علاوه بر بالا بردن آمار بازدید سایت، به شما در ایجاد لینک‌های خارجی قدرتمند کمک می‌کنند. این کارها در زمره سئو سایت بسیار ارزشمند هستند.

تعرفه خدمات سئو سایت

ما چگونه هزینه ارائه خدمات سئو خود را محاسبه می‌کنیم؟ همان طور که توضیح دادیم، سئوی سایت شامل اقدامات مختلفی می‌شود که هر کدام به حدی از تخصص و تجربه نیاز دارند. سئو داخلی و تولید محتوا به علاوه سئو خارجی و جمع کردن اعتبار برای سایت از طریق منابع دیگر. با این حال برای هر کلمه و پروژه، اقدامات شبیه یکدیگر نخواهند بود. اگر از من بخواهید که برای شما رتبه یک گوگل در جست و جوی عبارت “خرید کتاب دانشگاهی” را به دست بیاورم، با توجه به رقابت روی این کلمه، کار راحت‌تری دارم تا وقتی که بخواهید برای عبارت ”خرید لپ تاپ“ تلاش کنم. توجه داشته باشید که بعضی از مهم‌ترین سایت‌های فروشگاهی فارسی در زمینه خرید و فروش لپ تاپ فعالیت می‌کنند و این یعنی وجود یک رقابت میلیمتری. به همین دلیل در محاسبه تعرفه خدمات سئو سایت، حوزه فعالیت شما و کلمات مورد نظر بسیار تعیین کننده هستند.

سئو داخلی

ماهانه 5 میلیون
 • راه اندازی سرچ کنسول گوکل
 • راه اندازی بینگ وبمستر
 • راه اندازی گوگل آنالیتیکس
 • معرفی نقشه سایت (sitemap) به گوگل
 • نصب پلاگین‌های کمکی سئو
 • بهینه سازی URL صفحات
 • بهینه سازی و جذاب نویسی تگ عنوان
 • بهینه سازی و جذاب نویسی متا دسکریپشن
 • بهینه سازی تگ‌های هدینگ
 • بررسی و بهینه سازی کلمات کلیدی
 • بهینه سازی تصاویر
 • بهینه کردن لینک‌های داخلی
 • رفع کردن لینک‌های شکسته
 • حذف محتواهای تکراری
 • بروزرسانی محتواهای قدیمی
 • بهینه سازی دسته‌بندی سایت
 • شناسایی صفحات زامبی و حذف ریدایرکت آن‌ها
 • شناسایی صفحات Orphan
 • بهینه سازی Structured Data

سئو خارجی

ماهانه 5 میلیون
 • آنالیز بک‌لینک‌های رقبا
 • گزارش Disavow برای بک‌لینک‌های مخرب
 • لینک‌سازی خارجی
 • انتشار رپورتاژ آگهی

سئو تکنیکال

ماهانه 5 میلیون
 • شناسایی خطاهای Crawl
 • بررسی Render سایت توسط گوگل
 • ریسپانسیو کردن سایت
 • ایمن کردن سایت با HTTPS
 • بهینه سازی سرعت لود صفحات
 • شناسایی و رفع خطاهای ریدایرکت و 404
 • ساخت فایل Robots.txt

تعرفه تحقیق کلمه کلیدی

تا 3 کلمه کلیدی

3 میلیون

تحویل 21 روزه

تا 5 کلمه کلیدی

4 میلیون

تحویل 35 روزه

تا 8 کلمه کلیدی

7 میلیون

تحویل 56 روزه

تعرفه مشاوره تخصصی سئو سایت

یک جلسه

3 میلیون

دو جلسه

4 میلیون

چهار جلسه

6 میلیون

درخواست بررسی هزینه سئو سایت

مشاوره خدمات سئو سایت

دعوت می‌کنم که از طریق تماس با شماره زیر، ابهامات و سوالات خود درباره خدمات سئو سایت را با من مطرح کنید. بسیار اهمیت دارد که به روشن شدن دید شما در این زمینه کمک کنم. و پر اهمیت است که بدانید در صورت به کار نبستن اصول سئو در سایت خود، چه مشکلاتی در کمین سایتتان خواهد بود.

مدتی بود که کارهای سایت و سئو شرکتم را به یک به یک مجموعه در ظاهر بزرگ سپرده بودم که تنها زمان زیادی را از دست دادم که با توجه به برنامه ریزی‌ام برایم بسیار گران تمام شد. ولی از زمانی که با آقای سیلاطانی پروژه سئو سایت را استارت زدیم شرایط بسیار عوض شد و روز به روز نتایج سئو سایتم در حال بهبود است. با توجه به تجربه بالا ایشان طبیعتاً جناب مهندس سیلاطانی را به دیگران نیز معرفی خواهم کرد.

محمود-صفری-مدیر-موسسه-ثبت-فرهنگ

محمود صفری

مدیر موسسه ثبت فرهنگ

همکاری با آقای سیلاطانی یکی از پر رنگ‌ترین اتفاقات سال گذشته برای من و شرکتم بود. مسیری که با ایشان طی کردیم، پر از تجربه، یادگیری و نتایج دلگرم کننده بود. همکاری با جناب مهندس ما را برای آینده‌ای روشن‌تر دلگرم می‌کند.

55dywU3SOVEhfAWqFVFKxictHTVIudvp8wLufCaToE0r2LFxwa

مجید عبداللهی

مدیر سایت فروشگاهی

همکاری با آقای سیلاطانی یکی از پر رنگ‌ترین اتفاقات سال گذشته برای من و شرکتم بود. مسیری که با ایشان طی کردیم، پر از تجربه، یادگیری و نتایج دلگرم کننده بود. همکاری با جناب مهندس ما را برای آینده‌ای روشن‌تر دلگرم می‌کند.

giOS78t0DwHpZmrrfaTIzrBCSyXfABuEH8nD5EtyYYNN822d2K

ندا بهرامی

مدیر شرکت تبلیغات محیطی

خدمات مختلف سئو سایت

در سال‌های نسبتاً دور، به دست آوردن رتبه خوب در نتایج گوگل کار سختی نبود. یک روش خیلی سریع، استفاده از تگ‌های متعدد و تکراری در سرتاسر صفحه مورد نظر بوده. با این حال چنین حقه‌هایی باعث شد که وبسایت‌ها با محتوای بی کیفیت هر روز رتبه‌های بهتری بگیرند و سایت‌هایی که محتوای خوب تولید می‌کردند، در انتهای صفحه جست و جو جا پیدا کنند. شرکت گوگل به مرور زمان متوجه مشکلات موجود در الگوریتم‌های کرالینگ و امتیازدهی خودش شد. طی این حدود ۲۰ سال گذشته، آپدیت‌های متعددی توسط کمپانی گوگل روی الگوریتم‌ها اعمال شده که هر کدام یک سری از ضعف‌های قبلی را بهبود بخشیدند.

شناخت همین آپدیت‌ها و نحوه برخورد با آن‌هاست که باعث می‌شود خدمات سئو سایت یک کار حرفه‌ای باشد. شناخت محیط وب، درک از برنامه نویسی فرانت-اند و بک-اند، مهارت تولید محتوا، درک از اقتصاد وبسایت‌ها و دیجیتال مارکتینگ، همگی از پیش زمینه‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه‌ایست.

با این حال من در بخش سئو یک تیم حرفه‌ای دارم که آمادگی ارائه خدمات سئو سایت در اشکال مختلف را دارند. این خدمات شامل بخش‌های متعددی است که اهم آن‌ها به شرح زیرند:

آیکن هدست

مشاوره خدمات سئو سایت

مرحله صفر برای انجام هر کاری، گرفتن مشاوره راجع به آن است. من کمک می‌کنم که نیازهای کسب و کار و وبسایت خودتان برای سئو را پیدا کنید. راه حل‌های ممکن را پیشنهاد می‌کنیم و در مسیر انتخاب بهترینشان، با شما همراه خواهم بود. سئو سایت با انجام طیف وسیعی از اقدامات صورت می‌گیرد. به همین دلیل برای رسیدن به بیشینه بهره‌وری، حتماً به آشنایی کافی با اصول و جزئیات آن نیاز دارید.

بهینه سازی سایت

بعد از اینکه متوجه شدیم سایت شما به چه اقداماتی نیاز دارد، کار سئوی سایت شروع می‌شود. تولید محتوا، لینک دهی خارجی، لینک دهی داخلی، اصلاح ui و ux سایت، انتشار رپورتاژ آگهی، استفاده درست از متاتگ‌ها، استفاده درست از اسکیما و مایکرو دیتاها، اتصال به وبمستر و چک کردن صحت کرالینگ و … از جمله مراحل سئوی سایت هستند که هر کدام در جایش با ارزش و لازم است.

آیکن رشد
آیکن آنالیز

آنالیز سئو سایت

بعد از شروع فرآیند سئو، برای اطلاع از وضعیت سایت، نیاز به تحلیل آن دارید. شما دوست دارید که به صورت دوره‌ای از تاثیر سئو بر بازدیدها و عملکرد سایت خودتان آگاهی داشته باشید. خدمات سئو سایت یکی از شفاف‌ترین روش‌های بازاریابی در دنیای تجارت است. ابزار متعددی در اختیار شماست تا با آن‌ها اقدام به سنجش کیفیت عملکرد خود کنید. ما به شما کمک می‌کنیم که به صورت منظم عملکرد سایت خودتان را مانیتور کنید.

تدوین استراتژی سئو سایت

همان‌طور که پیش از این توضیح دادیم، شروع فرآیند سئو وابسته به پارامترهای مختلفی است. بسته به این پارامترها، شما راه‌های متفاوتی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب طی خواهید کرد. طول عمر سایت، زمینه فعالیت تجاری، کلمات کلیدی مورد نظر و بودجه در دسترس برای خدمات سئو سایت، همگی با هم راهبرد سئو سایت را تعریف خواهند کرد.

آیکن مهره شطرنج