خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت : به عنوان یک مدیر، در برخورد با متخصصان دیجیتال مارکتینگ و فضای مجازی، اصطالح خدمات سئو سایت را مکررا شنیده‌اید. SEO در زبان انگلیسی از کنار هم نهادن ابتدای کلمات Engine Search و Optimization به دست می‌آید. این‌ها در کنار هم ”بهینه سازی
موتور جست و جو“ معنی می‌دهند. اما عبارت ثقیل قبلی یعنی چه؟

اکثر مردم دنیا بدون آشنایی حتی جزئی راجب یک بازار یا محصول سراغ اینترنت می‌روند. افراد هیچ اطلاعاتی راجع به آدرس سایت شما و دیگران یا بهترین فروشگاه اینترنتی ممکن ندارند. تنها چیزی که در دسترس مردم عادی می‌باشد، مرورگر تلفن همراه یا کامپیوتر آن‌هاست. قطعه‌ای از پازل که در این بین مثل یک واسطه، مخاطب را به تولید کننده وصل می کند، همان موتورهای جست و جو هستند. البته با وجود تعداد زیادی موتورهای جست و جوگر در فضای وب، عملا تنها موردی که برای سئوکار ها ارزش دارد، سرویس گوگل است. سهم و تاثیر گوگل به قدری زیاد شده که دیگر جایی برای نگرانی راجع دیگر موتورهای موجود باقی نمانده.

گوگل چه می کند؟ این غول سخت افزاری-نرم افزاری به صورت دائمی کل فضای وب را بررسی می‌کند که در اصطلاح به آن کرال (Crawl) می‌گویند. بعد از هر کرال، گوگل بر اساس یک سری معیار، به صفحات مختلفی که در اینترنت وجود دارند یک امتیاز می دهد. حال در صورتی که یک فرد عادی در صفحه اول گوگل اقدام به جست و جوی عبارتی بکند، گوگل وابسته به این امتیازها، به ترتیب نتایجی را در اختیار مردم قرار می دهد. به نظر شما سریعترین و بیشترین کلیک ها نصیب کدام صفحه می‌شود؟ پرواضح است: صفحاتی که در ابتدای نتایج قرار دارند، مخصوصًا اولین مورد.

حال فرض کنید که شما و چند رقیب دیگر در حوزه طراحی فروشگاه اینترنتی محصول خاصی مانند لپتاپ فعالیت می‌کنید. اگر یک مشتری بالقوه کلمه ”خرید لپ تاپ“ را جست و جو کند، کدام یک اول از همه پیشنهاد می‌شوید؟ گوگل به کدام یک بیشترین امتیاز را می دهد؟ کدام یک شانس بیشتری برای ”گرفتن کلیک“ دارید؟ این ها سواالتیست بسیار مهم در حوزه دیجیتال مارکتینگ که پاسخشان از بخش سئوی سایت عبور می کند.

سئوکار ماهر با توجه به تجربه و البته مطالعات خود در زمینه موتورهای جست و جو، می داند که هر قسمت از سایت به چه نحوی در فرآیند کرالینگ گوگل تاثیر می گذارد. او می داند که بیشترین امتیازات معمولا به چه فعالیت‌هایی داده می‌شود و کدام ضعف‌های سایت می توانند حتی امتیاز را پایین بیاورند. خدمات سئو سایت یک حرفه نوپا نیست، شاید نزدیک به ۲۰ سال است که در نقاط مختلف جهان برای جلب نظر موتور جست و جو، کارهایی به صورت سیستماتیک انجام می‌شود. در این مدت اما بارها پیش آمده که افراد دست به روش های متقلبانه یا به قول خودمانی، مردم آزارانه، زده‌اند. گوگل هم در طول این سال‌ها یاد گرفته که چگونه با این رفتارها بجنگد و حتی دست به تنبیه سایت های متخلف بزند.

سئوکار با تجربه از بایدها و نبایدهای سئو اطلاع دارد. اصطلاحا می گویند سئو به دو بخش کلاه سفید و کلاه سیاه تقسیم می‌شود. سئو کلاه سفید مجموعه ای از اقدامات مجاز و بدون ضرر برای مخاطب است که به ارتقای رتبه در نتایج گوگل کمک می کند. گوگل هم با این روش‌ها مشکلی ندارد. در عوض سئو کلاه سیاه شامل روش‌های متقلبانه‌ای می‌شود که در صورت تشخیص توسط موتور جست و جو، تنبیهاتی مثل حذف همیشگی از صفحه نتایج را در پیش دارد. یک مثال ساده آن، ایجاد لینک‌های خارجی مسئله دار یا استفاده بی مورد و بی شمار از کلمات کلیدی در یک صفحه از وبسایت است.

در نهایت اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، سئوی سایت مهم‌ترین ابزار در اختیار متخصص دیجیتال مارکتینگ است که می تواند از آن برای افزایش بازدید و فروش سایت استفاده کند.

درخواست مشاوره سئو سایت

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان خدمات سئو سایت یک راه حل بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با من در تماس باشید.

آرمین سیلاطانی

چه کسانی به خدمات سئو سایت نیاز دارند؟

به صورت طبیعی مرحله بعد از خدمات طراحی سایت با وردپرس، سئو و خدمات تولید محتوا و خدمات شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل تقریبا تمام کسب و کارها برای پیشرفت در حوزه وب، به خدمات سئو سایت به عنوان یک مرحله واجب نگاه می‌کنند، نه گزینه در دسترس. خدمات سئو سایت به شما کمک می کند که در رقابت با دیگر فعالین حوزه کاری خود، جمعیت بیشتری از مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کنید. سایت
های فروشگاهی، ارائه خدمات پزشکی و مسافرتی و آموزشی از جمله ی مخاطبان خدمات سئو سایت هستند. اگر از مرحله آغازین کار اینترنتی خود سراغ خدمات سئو سایت بروید، به مرور هزینه‌های معرفی سایت کاهش پیدا می‌کنند و صاحب یک پایگاه اینترنتی حرفه‌ای خواهید شد.

از طرف دیگر شاید تجارت شما تا جایی موفق بوده که نیازی به حضور در فضای مجازی ندارید، چون زمینه کاریتان، تخصصی است. کارخانجات بزرگ صنعتی یک نمونه پر تکرار هستند.

هیچ سایتی بدون داشتن یک ستون فقرات محکم و قوی نمی‌تواند سرپا بایستد، و آن ستون فقرات سئو تکنیکال است.

نیل پتل

گروه دومی که مخاطب خدمات سئو سایت هستند، شما صاحبان کسب و کاری می باشید که در گذشته اصول سئو را در کار خود اعمال نکردید. نشانه بسیار ساده چنین عملکردی، نرسیدن به بهره‌وری کافی حتی در طولانی مدت است. این که هر چه قدر هم تلاش می‌کنید، رقیبان شما یک پله جلوتر ایستاده‌اند و به دنبال راه حل‌های حداقلی میافتید. در حالی که با وارد کردن اصول سئو در کار خود می‌توانید خیلی قدرتمندتر در بازار هدف خود حضور داشته باشید. خالصه آنچه باید بدانیم این است که سایت با طراحی خوب، تنها یک سخت افزار مناسب برای رقابت در فضای مجازیست. با
این حال شما به نرم افزار مربوطه هم نیاز دارید، نرم افزاری که اینجا خود را در قالب خدمات سئو سایت نشان می دهد.

نمونه کارهای سئو سایت

نوشتن و صحبت کردن راجع به سئو سایت از پس هر سئو کاری بر می‌آید، حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای! اما هیچ چیز نمی‌تواند به جای نتیجه‎‌های موفقیت‌های کسب شده شما فعالان اقتصادی را راضی کند، با دیدن و بررسی نمونه کارهای سئویی که در این سالها برای اصناف گوناگون انجام داده‌ام، می‌تواند تضمینی باشد برای جایگاه شما در نتایج جستوجو، پس دعوت می‌کنم تا از طریق لینک زیر تمامی نتایج سئو را دیده و با دیگر رقبا مقایسه‌اش کنید.

پیش به سوی مشتری!

سوالات متداول خدمات سئو سایت

برای اینکه بتوانید مطالب موجود در وبسایت خودتان را برای گوگل با ارزش و مهم جلوه دهید، باید اصول مشخصی را برای طراحی سایت، تولید محتوا و ایجاد لینک های خارجی رعایت کنید. با این کار به گوگل راجع به اعتبار وبسایت خود، اطمینان می دهید. به این مجموعه از کارها سئو سایت یا همان بهینه سازی موتورهای جست و جو . در نتیجه اگر می‌خواهید در صفحه اول نتایج گوگل حضور داشته باشید، باید سراغ سئوی سایت به صورت حرفه ای بروید.
به مجموعه‌ای از اقدامات متقلبانه و ضد مخاطب که برای جلب توجه موتور جست و جو انجام می‌شود، سئو کلاه سیاه می‌گویند. مثلا تکرار کلمات به صورت بی معنی در تمام صفحه یا ایجاد لینک‌های خارجی از سایت‌های مشکوک به تعداد غیر معمول. این‌ها موتور جست و جو را به رفتار شما مشکوک می‌کند و در نهایت ممکن است سایت شما را دچار مشکلات جدی کنند. در عوض سئو کلاه سفید را داریم که از طریق فعالیت‌های مجاز، امتیاز وبسایت را بالا می‌برند. مثلا تولید محتوا بر پایه اصول سئو یا ایجاد لینک‌های داخلی منسجم در سایت.
بله، به مقدار زیاد. اصلا یکی از معیارهای مهم گوگل برای امتیازدهی به سایت‌ها، بررسی تجربه کاربری و رابط کاربری (UI,UX) است. هر دو این موارد هنگام طراحی سایت باید به صورت بهینه ایجاد شوند. همچنین سرعت سایت و دسترسی سریع به داده‌های سرور از موارد دیگریست که به سئو سایت کمک شایانی می‌کند و در حوزه طراحی سایت قرار دارد.
پاسخ به این سوال به پارامترهای زیادی بستگی دارد. مثلا بعضی رقبا ممکن است برای سال‌ها، خیلی خوب در زمینه سئو کار کرده باشند و به بلوغ رسیده باشند. در این شرایط پشت سر گذاشتن آن‌ها دشوار است. با این حال این به معنی کنار گذاشتن سئو سایت نیست. چون بدون آن شما به طور کلی نمی‌توانید حضور داشته باشید، چه قوی و چه ضعیف! برای رسیدن به بهترین رتبه‌ها در صفحه نتایج گوگل، نیاز به سئو حرفه‌ای، بلندمدت و هدفمند دارید.
بله، با توجه به اینکه هدف شما چیست و در این راه باید با چه رقبایی کار کنید، راهبردهای سئو سایت هم فرق دارند. به عنوان مثال اگر شما یک سایت نوپا هستید، گرفتن نتیجه برای کلمات کوتاه و پرتکرار دشوار است. مثلا عبارت ”خرید گوشی“ را در نظر بگیرید. این عبارت توسط سایت‌های معروف و قدیمی تصاحب شده و رقابت بر سر آن بسیار شدید است. به همین دلیل شما به عنوان یک سایت نوپا نمی‌توانید استراتژی خود را برای تصاحب چنین کلماتی تعریف کنید. در عوض باید سراغ کلماتی که اصطلاحا Long-Tail نام دارند بروید.
یکی از روش‌های معرفی کسب و کارها استفاده از رپورتاژ خبری است. برای این کار یک متن با کیفیت و سئو شده تهیه و در یک سایت با اعتبار بالا و بینندگان زیاد منتشر می‌کنید. مثلا سایت‌های خبری معمولا به شما چنین امکاناتی را می‌دهند. این کار علاوه بر بالا بردن آمار بازدید سایت، به شما در ایجاد لینک‌های خارجی قدرتمند کمک می‌کنند. این کارها در زمره سئو سایت بسیار ارزشمند هستند.

تعرفه خدمات سئو سایت

ما چگونه هزینه ارائه خدمات سئو خود را محاسبه می کنیم؟ همان طور که توضیح دادیم، سئوی سایت شامل اقدامات مختلفی می شود که هر کدام به حدی از تخصص و تجربه نیاز دارند. سئو درون سایت و تولید محتوا به علاوه سئو خارجی و جمع کردن اعتبار برای سایت از طریق منابع دیگر. با این حال برای هر کلمه و پروژه، اقدامات شبیه یکدیگر نخواهند بود. اگر از من بخواهید که برای شما رتبه یک گوگل در جست و جوی عبارت “خرید کتاب دانشگاهی” را به دست بیاورم، با توجه به رقابت روی این کلمه، کار راحتتری دارم تا وقتی که بخواهید برای عبارت ”خرید “لپ تاپ“ تلاش کنم. توجه داشته باشید که بعضی از مهمترین سایت‌های فروشگاهی فارسی در زمینه خرید و فروش لپ تاپ فعالیت می‌کنند و این یعنی وجود یک رقابت میلیمتری. به همین دلیل در محاسبه تعرفه خدمات سئو سایت، حوزه فعالیت شما و کلمات مورد نظر بسیار تعیین کننده هستند.

سئو داخلی

3 میلیون تومان
 • بهینه سازی عنوان صفحات، کلمات کلیدی و متا تگ‌ها
 • ساخت و بهینه سازی نقشه سایت
 • فعال کردن Htaccess. و تصحیح تنظیمات آن
 • ترکیب و فشرده سازی فایل‌های جاوا اسکریپت
 • بررسی URLهای سایت و تصحیح آن‌ها در صورت امکان
 • بررسی و ویرایش کدهای منسوخ شده HTML
 • فعال کردن Gzip در سایت به منظور فشرده سازی داده‌های سایت
 • جلوگیری از اجرا شدن فایل‌های جاوا اسکریپت در زمان رندر شدن سایت
 • بررسی وجود محتوای Flash و پنجره های Iframe در سایت
 • مرتب سازی ترتیب بارگزاری و اجرای فایل‌های CSS و Javascript
 • ترکیب فایل های CSS
 • اضافه کردن Headers Expires برای انواع فرمت فایل‌های سایت
 • ثبت وب سایت در وبمستر گوگل
 • بهینه کردن حجم سایت
 • بررسی ویژگی Keep Alive
 • افزایش سرعت سایت
 • بررسی و تصحیح ایندکس و فالو بودن صفحات

سئو تصاویر سایت‌های کوچک

1.5 میلیون تومان

سئو تصاویر سایت‌های بزرگ

3 میلیون تومان

بررسی هزینه سئو کامل سایت

تعرفه تدوین استراتژی سئو سایت

سایت‌های کوچک

5 میلیون تومان
 • استخراج کلمات
 • تحلیل رقبا
 • ارزش گذاری کلمات
 • دسته‌بندی کلمات
 • پازل محتوای سایت
 • طراحی معماری صفحات
 • برنامه یک ساله
 • زمان تحویل: 30 روز کاری

سایت‌های متوسط

9 میلیون تومان
 • استخراج کلمات
 • تحلیل رقبا
 • ارزش گذاری کلمات
 • دسته‌بندی کلمات
 • پازل محتوای سایت
 • طراحی معماری صفحات
 • برنامه یک ساله
 • زمان تحویل: 45 روز کاری

سایت‌های بزرگ

14 میلیون تومان
 • استخراج کلمات
 • تحلیل رقبا
 • ارزش گذاری کلمات
 • دسته‌بندی کلمات
 • پازل محتوای سایت
 • طراحی معماری صفحات
 • برنامه یک ساله
 • زمان تحویل: 60 روز کاری

تعرفه مشاوره تخصصی سئو سایت

یک جلسه

1 میلیون تومان

دو جلسه

1.7 میلیون تومان

چهار جلسه

3 میلیون تومان

مشاوره خدمات سئو سایت

دعوت می کنم که از طریق تماس با شماره زیر، ابهامات و سوالات خود درباره خدمات سئو سایت را با من مطرح کنید. بسیار اهمیت دارد که به روشن شدن دید شما در این زمینه کمک کنم. و پر اهمیت است که بدانید در صورت به کار نبستن اصول سئو در سایت خود، چه مشکلاتی در کمین سایتتان خواهد بود.

خدمات مختلف سئو سایت

در سال های نسبتا دور، به دست آوردن رتبه خوب در نتایج گوگل کار سختی نبود. یک روش خیلی سریع، استفاده از تگ‌های متعدد و تکراری در سرتاسر صفحه مورد نظر بوده. با این حال چنین حقه‌هایی باعث شد که وبسایت‌ها با محتوای بی کیفیت هر روز رتبه‌های بهتری بگیرند و سایت‌هایی که محتوای خوب تولید می‌کردند، در انتهای صفحه جست و جو جا پیدا کنند. شرکت گوگل به مرور زمان متوجه مشکلات موجود در الگوریتم‌های کرالینگ و امتیازدهی خودش شد. طی این جدود ۲۰ سال گذشته، آپدیت‌های متعددی توسط کمپانی گوگل روی الگوریتم‌ها اعمال شده که هر کدام یک سری از ضعف‌های قبلی را بهبود بخشیدند.

شناخت همین آپدیت‌ها و نحوه برخورد با آن‌هاست که باعث می‌شود خدمات سئو سایت یک کار حرفه‌ای باشد. شناخت محیط وب، درک از برنامه نویسی فرانت اند و بک اند، مهارت تولید محتوا، درک از اقتصاد وبسایت‌ها و دیجیتال مارکتینگ، همگی از پیش زمینه‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه‌ایست.

با این حال من در بخش سئو یک تیم حرفه‌ای دارم که آمادگی ارائه خدمات سئو سایت در اشکال مختلف را دارند. این خدمات شامل بخشهای متعددیست که اهم آن ها به شرح زیرند:

آیکن هدست

مشاوره خدمات سئو سایت

مرحله صفر برای انجام هر کاری، گرفتن مشاوره راجع آن است. من کمک می‌کنم که نیازهای کسب و کار و وبسایت خودتان برای سئو را پیدا کنید. راه حل‌های ممکن را پیشنهاد می‌کنیم و در مسیر انتخاب بهترینشان، با شما همراه خواهم بود. سئو سایت با انجام طیف وسیعی از اقدامات صورت می‌گیرد. به همین دلیل برای رسیدن به بیشینه بهره‌وری، حتمًا به آشنایی کافی با اصول و جزئیات آن نیاز دارید.

بهینه سازی سایت

بعد از اینکه متوجه شدیم سایت شما به چه اقداماتی نیاز دارد، کار سئوی سایت شروع می شود. تولید محتوا، لینک دهی خارجی، لینک دهی داخلی، اصلاح ui و ux سایت، انتشار رپورتاژ، استفاده درست از متاتگ‌ها، استفاده درست از اسکیما و مایکرو دیتا، اتصال به وبمستر و چک کردن صحت کرالینگ و … از جمله مراحل سئوی سایت هستند که هر کدام در جایش با ارزش و لازم است.

آیکن رشد
آیکن آنالیز

آنالیز سئو سایت

بعد از شروع فرآیند سئو، برای اطلاع از وضعیت سایت، نیاز به تحلیل آن دارید. شما دوست دارید که به صورت دوره‌ای از تاثیر سئو بر بازدیدها و عملکرد سایت خودتان آگاهی داشته باشید. خدمات سئو سایت یکی از شفاف‌ترین روش‌های بازاریابی در دنیای تجارت است. ابزار متعددی در اختیار شماست تا با آن‌ها اقدام به سنجش کیفیت عملکرد خود کنید. ما به شما کمک می‌کنیم که به صورت منظم عملکرد سایت خودتان را مانیتور کنید.

تدوین استراتژی سئو سایت

همان طور که پیش از این توضیح دادیم، شروع فرآیند سئو وابسته به پارامترهای مختلفیست. بسته به این پارامترها، شما راه‌های متفاوتی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب طی خواهید کرد. طول عمر سایت، زمینه فعالیت تجاری، کلمات کلیدی مورد نظر و بودجه در دسترس برای خدمات سئو سایت، همگی با هم راهبرد سئوی سایت را تعریف خواهند کرد.

آیکن مهره شطرنج