خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا به قدری عبارت وسیع و دارای عمومیت بالایی است که به راحتی می‌توانم بگویم تقریبا همه دیجیتال مارکتینگ را شامل می‌شود. در این بین البته، ما بیشتر از هر نوع تولید محتوایی، مورد متنی آن را دیدیم و می‌شناسیم. با این حال اگر کمی عمیق شوید، خواهید دید که تک تک محتوای تبلیغاتی یا آموزشی موجود در فضای مجازی، نتیجه یک خدمات تولید محتواست. مثلا وقتی شما یک اینفوگرافی در سایت آموزشی می‌بینید یا فیلم تبلیغاتی در اینستاگرام مشاهده می‌کنید یا پادکست و موسیقی در سایت‌های مختلف گوش می‌دهید، در اصل به یک محتوا توجه دارید. این محتوا مالتی مدیا، قبلاً به صورت متن پایه گذاری شده و بعد هم بسته به فرم، توسط متخصصان هر بخشی کامل شده است.

اما شما به عنوان یک فروشنده یا پزشک یا مهندس ساختمانی، برای چه باید چنین کاری انجام دهید؟ سود این فعالیت‌ها به نفع کار شما در چیست؟ تولید محتوا در فضای مجازی به دو شکل برایتان سودمند خواهد بود. اولین امتیازی که خواهید گرفت، مربوط به خدمات سئو سایت شماست. توجه داشته باشید که یکی از ابزارهای اصلی در اختیار سئو کارها، تولید محتوا در سایت یا پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعیست. اگر حین انجام این کار، اصول سئو به دقت رعایت شود، هر محتوا به ارزشمندتر شدن سایت شما کمک می‌کند. به مرور انباشت محتوای با کیفیت و سئو شده، باعث می‌شود که کلمات بیشتری در جست و جوی گوگل به شما اختصاص یابد. این دقیقًا هدف هر سئو کاری است است.

مرحله بعدی هم ایجاد اعتبار برای برند و کسب و کارتان است. وقتی شما به صورت حرفه‌ای اقدام به تولید محتوا متنی، تصویری، ویدئویی یا صوتی می‌کنید، مصرف کنندگان این محتوا که مردم عادی هستند، نسبت به تخصص شما و کلاس کارتان اطمینان پیدا می‌کنند. به همین دلیل بخش بزرگی از طراحی سایت فروشگاهی معروف به وبلاگ و اخبار اختصاص یافته. این رفتار در طولانی مدت کاملاً منطقی است. تولید محتوا خوب در ظاهر کمک به خواننده و مخاطبان است، با این حال با گذشت زمان، ارزش سایت شما خیلی بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

آیا تولید محتوا نیاز به تخصص دارد یا از همه بر می‌آید؟ پاسخ خیلی راحت است: سطح انتظارات شما در کجا قرار گرفته است؟ تولید محتوای متنی شاید به ظاهر ساده باشد، اما با کمی عمیق شدن در جزئیات، خواهید دانست که اجسام از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند! بعد از این تازه نوبت تولید محتوا مالتی مدیا می‌رسد، همراه تمام ریزه کاری‌هایش.

درخواست مشاوره خدمات تولید محتوا

هزینه تولید محتوا برای خدمات طراحی سایت چه قدر است؟ چه کسی برای من خدمات تولید محتوا انجام می‌دهد؟ محتوایم را باید در چه فرمی تولید کنم؟ در چه پلتفرمی آن را منتشر کنم؟ راهبرد اصلی من برای اداره ذهن مخاطب چیست؟ تولید محتوا کار آسانی نخواهد بود، مخصوصاً از نقطه نظر فنی. مثلاً جزئیات فیلم برداری یا صدا برداری خوب را می‌دانید؟ به همین دلیل احتمالاً بهترین ایده قبل از تصمیم گیری، گرفتن مشاوره برای تولید محتواست.

خدمات تولید محتوا برای چه کسانی در اولویت قرار دارد؟

اساساً خدمات تولید محتوا به عنوان بخش جدا نشدنی از سئو و خدمات شبکه های اجتماعی برای همه کسب و کارها جذابیت دارد. مثلاً اگر تجارت شما وابسته به یک صفحه اینستاگرامی باشد، شما برای کامنت‌ها، فیلم‌ها، تصاویر و پادکست‌ها و حتی سناریوی استوری‌ها به بازاریابی محتوا نیاز دارید. قبلا هم گفتیم که تولید محتوا فقط به نوشتن متن خلاصه نمی‌شود. هر چند می‌شود گفت که این نوع، شکل بنیادی است. مثلا یک اینفوگرافی نیاز دارد که از قبل برنامه ریزی شود و هر بخش آن به صورت خام، یک محتوای متنی است. یا برای ساخت فیلم تبلیغاتی به سناریو نیاز داریم. در نتیجه تنها یک ثانیه پس از افتتاح پیج اینستاگرامی، شما باید شروع به تولید محتوا کنید.

بازاریابی محتوا درست مثل اولین قرار عاشقانه می‌مونه، اگر خیلی مَن مَن کنید به قرار دوم هم نمی‌رسه!

دیوید بیبه

از طرف دیگر سایت‌ها نباید خالی بمانند. بگذارید این را با استفاده از بحثی جذاب در حوزه سئو توضیح دهم. یک پارامتر مهم از نظر الگوریتم‌های گوگل برای ارزش دهی به سایت‌ها، بانس ریت (Bounce Rate) می‌باشد. این پارامتر بیان می‌کند که کاربران سایت بعد از ورود به آن، چه قدر تمایل داشتند که صفحات دیگر را نیز بررسی کنند و چه قدر درون سایت باقی ماندند. هر چه قدر سایت شما بانس ریت بالاتری داشته باشد، به نفع سئو آن خواهد بود. خوب، شما چه طور این معیار را بهبود می‌بخشید؟ با خدمات تولید محتوا با کیفیت. این تنها یک اتفاق مثبت مخصوص سئو سایت بود. برای یک سایت فروشگاهی که به طور مستقیم اقدام به فروش محصول می‌کند، به محتوا زیادی برای معرفی و مقایسه کالاها نیاز داریم. کافیست سری به سایت‌های معروف این حوزه بزنید. هر صفحه محصول دارای چند بخش برای بارگذاری محتوا حرفه‌ایست. برای کالاهای گران و با اهمیت از نظر تجاری هم، شما حتماً به محتوا مالتی مدیا، به عنوان مثال ویدئو، نیاز خواهید داشت.

به همین دلایل است که فرقی نمی‌کند در چه حوزه تجاری فعالیت می‌کنید، اگر قصد حضور در فضای مجازی برای کسب و کار خود را دارید، باید سراغ خدمات تولید محتوا حرفه‌ای بروید.

نمونه کارهای تولید محتوا

جنس ارائه خدمات برای تولید محتوا، از جنس به نمایش گذاشتن و ارتباط مستقیم با مخاطب است. این کار بی واسطه خودش را در معرض دید و البته نقد بقیه قرار می‌دهد. همین الان که شما متن پیش روی خود را مطالعه می‌کنید، قادرید یکی از نمونه کارهای تولید محتوای متنی را وارسی کنید. در ادامه از شما دعوت می‌کنم که چند مورد از محتوای متنی و مالتی مدیای تولید شده توسط اعضای تیمم را بررسی کنید. این محصولات به صورت حرفه‌ای تولید شده‌اند. هر کدام برای هدف خاصی ایجاد می‌شوند. محتوای متنی با کیفیت پایین‌تر، بیشتر برای بهبود سئو سایت تولید می‌شود. از محتوای متنی با کیفیت و مالتی مدیا برای ساخت صفحات اصلی و اصطلاحاً لندینگ در طراحی وب سایت استفاده می‌کنیم. صفحات سوشال مدیا هم طبق برنامه ریزی قبلی با یک کار فکر شده پر می‌شوند.

سوالات متداول در خدمات تولید محتوا

یکی از ابزارهای اصلی هر متخصص سئو، خدمات تولید محتوا متنی یا مالتی مدیاست. این کار به او کمک می‌کند که صفحات جدیدی به سایت اضافه کند و با تولید محتوا کیفی، ارزش و اعتبار سایت برای موتورهای جست و جو را افزایش دهد. از طرف دیگر برای پر کردن صفحات لندینگ هر سایت یا بالا آوردن صفحه فروش محصول سایت در نتایج گوگل، حتما به تولید محتوا نیاز داریم.

این نوع محتوا در اصل بنیادی‌ترین شیوه پیام رسانی می‌باشد. بقیه فرم‌های دیگر بر پایه یک متن ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال برای ساختن یک ویدئو کوتاه به سناریو نیاز داریم. یا مثلا ایجاد اینفوگرافی به تولید متن کوتاه و با کیفیت بستگی دارد. به همین دلیل تولید محتوا متنی ابتدای کار برای فرم‌های دیگر است.

به غیر از گزینه ساده متن، شما می توانید از تصاویر گرافیکی، عکسبرداری، تولید پادکست و موسیقی، ویدئو کوتاه، موشن گرافی، انیمیشن یا اینفوگرافی استفاده کنید. هر کدام بسته به تعرفه خدمات تولید محتوا متنی موقعیت، بهره‌وری خاص خود را دارد.

این را به آسانی نمی‌شود مشخص کرد. برای تعیین هزینه تولید محتوا باید حجم آن، فرم محتوا تولیدی و سطح کیفی آن را در نظر بگیرید. مثلا طبیعیست که تولید یک ویدئوی تبلیغاتی با کیفیت، هزینه بیشتری داشته باشد.

بله، به مقدار زیاد. اساساً مدیریت شبکه‌های اجتماعی تا حد زیادی با ابزار تولید محتوا ادامه پیدا می‌کند. مثلا تمام پست‌های تصویری و ویدئویی که باید به صورت منظم در صفحه اینستاگرام بارگذاری کنید، طی فرآیند تولید محتوا ایجاد می‌شوند. همینطور استوری‌ها یا کامنت‌ها هم باید طبق اصول حرفه‌ای تولید شوند. به همین خاطر برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی هم به اندازه سئو سایت، به تولید محتوا حرفه‌ای نیاز دارد.

بعضی اوقات نیاز داریم که به صورت منظم و در حجم زیاد اقدام به تولید محتوا کنیم. این کار با هدف جلب نظر مخاطبان و همچنین موتورهای جست و جو صورت می‌گیرد. به این کار اصطلاحا بازاریابی محتوا می‌گویند. یکی از مهمترین کاربردهای بازاریابی محتوا در حوزه سئو قرار دارد. با تولید محتوای منظم می‌شود طی چند ماه اعتبار دامنه را برای کلمات کلیدی هدف، افزایش داد.

تعرفه تولید محتوای متنی

محتوا متنی فارسی

کلمه‌ای 388 تومان

محتوا متنی انگلیسی

کلمه‌ای 1166 تومان

محتوا متنی عربی

کلمه‌ای 1944 تومان

محتوا متنی ترکی

کلمه‌ای 2332 تومان

محتوا متنی روسی

کلمه‌ای 2722 تومان

محتوا متنی آلمانی

کلمه‌ای 3500 تومان

محتوا متنی فرانسوی

کلمه‌ای 2332 تومان

محتوا متنی چینی

کلمه‌ای 5832 تومان

مشاوره خدمات تولید محتوا

شما می‌توانید سفارش تولید محتوا انبوه برای سئو سایت یا خدمات تولید محتوا مالتی مدیا به صورت حرفه‌ای را با من در میان بگذارید. همچنین آماده‌ام که در زمینه خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات دیجیتال مارکتینگ به سوالات مختلف شما پاسخ دهم تا مسیر تجاری شما در فضای مجازی روشن‌تر شود. کافیست با من تماس بگیرید.

در یک کلام می‌تونم بگم که از یافتن جناب سیلاطانی و تیم تولید محتوایشان بسیار خرسندم. صبر و حوصله و مدیریت بی نقص پروژه‌ها دلایلی هستند که ایشان را به دیگران نیز معرفی خواهم کرد.

VMt1iEPInlymHgSuhl3frkKFtkCP7S6QvqHDSna5wyf4DVmI7e

پگاه محمدی پور

مدیر بوتیک و سایت فروشگاهی

از وقتی با تیم تولید محتوا جناب سیلاطانی آشنا شدیم، دغدغه‌های خدمات تولید محتوا و سئو مجموعه ما به طور کامل بر طرف شد. جناب مهندس سیلاطانی با دست چین کردن بهترین نویسنده‌های کشور بهترین خدمت را به ما مدیران وسواسی کرد، بینهایت سپاس.

q03EfXJcKO0DNHs95eIq4uAvcHCTupnLggdl1Nlzpb22Jl2CpA

سعیده آقایی

وکیل پایه یک دادگستری

تحول کسب و کارمان را تماماً مدیون مهندس سیلاطانی و تیم متخصص ایشان هستیم که توانستند با طراحی سایت و تولید محتوای با کیفیت بازار ما را در این شرایط اقتصادی دگرگون کنند.

حسن محمدی

حسن محمدی

مدیر شرکت پارسا تهویه

انواع خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا یکی از بخش‌های هیجان انگیز دیجیتال مارکتینگ است. بر خلاف بخش‌های دیگر کار که غرق جزئیات فنی خودشان هستند، این حوزه آغشته به هنر نیز می‌باشد. برای تولید محتوا موفق، حتما غریزه هنری هم باید دخیل باشد. متنی که توسط مخاطبان خوانده می‌شود، ویدئویی که انتظار داریم تا ثانیه آخر جلب توجه کند، پادکستی که باید جذابیت‌های محتوایی و صوتی کافی داشته باشد تا شنونده را خسته نکند و هزاران نکته دیگر، هیچ کدام بدون خرج کردن از هنر شخص ساخته نمی‌شود.

اعضای تیم تولید محتوا که رقابت زیادی با سئو سایت و مدیریت شبکه‌های اجتماعی دارند، سعی می‌کنیم که محتوا از کیفیت و خلاقیت کافی در حین تولید بهره‌مند باشد. گروه حرفه‌ای ما تلاش می‌کند که هم نکات فنی دیجیتال مارکتینگ را در کار وارد کند، هم با افزودن چاشنی نوآوری، جذابیت هر اثر را دو چندان کند. به عنوان مثال برای ایجاد یک پست اینستاگرامی، شما سر آخر به یک ویدئو کوتاه نیاز دارید که تمام مدت، بیننده را مشغول و کنجکاو نگه دارد.

چنین است بقیه فرم‌های تولید محتوا:

خدمات تولید محتوا متنی

ما در صورت نیاز می‌توانیم محتوا متنی در حجم زیاد برای سئو سایت یا محتوا متنی با کیفیت برای صفحات اصلی سایت و پیج اینستاگرامی شما تولید کنیم. بستگی دارد که فعالیت شما به کدام بخش رسیده باشد و نیاز دارید کدام سمت از بازاریابی خود را تقویت کنید. تولید هر محتوا متنی مربوط به سئو، معمولاً هزینه کمتری دارد.

حدمات تولید محتوا ویدئویی

برای این کار گزینه‌های متعددی وجود دارد. شما می‌توانید بین ویدئو تبلیغاتی واقعی، موشن گرافی یا انیمیشن انتخاب کنید که قاعدتاً گزینه‌های اخیر، می‌توانند هزینه‌های بیشتری داشته باشند. به هر حال نکته مهم استفاده از خالقیت و نوآوری در خدمات تولید محتوا ویدئویی برای ایجاد جذابیت است.

آیکن دوربین فیلمبرداری
آیکن میکروفون

تولید پادکست

محتوا صوتی هم امروزه پرطرفدار است. مخصوصا اینکه در سئو سایت، به کار بردن یک صوت خوب، اثرگذار است. در اصل خیلی از سایت‌های موفق با قرار دادن ویدئو، پادکست و تصاویر متناسب در کنار مطلب اصلی، به جلب نظر مخاطب و بهبود سئو سایت کمک می‌کنند. ما پادکست‌های مورد نیاز را به صورت حرفه‌ای در استودیوی مربوطه تولید می‌کنیم.

عکاسی صنعتی و مدلینگ

خیلی از سایت‌های فروش کالا یا ارائه خدمات پزشکی، تنها از طریق محتوای مالتی مدیا معروف می‌شوند. در اصل افرادی که در خانه نشسته‌اند، تنها با دیدن تصاویر و ویدئوهایی که به صورت حرفه‌ای تولید می‌شوند، از فعالیت آن کسب و کار با خبر هستند. عکاسی حرفه‌ای از محصولات یکی از تخصص‌های افراد تیم من است. ارائه خدمات در زمینه مدلینگ بخش دیگری از خدمات تولید محتواست.

آیکن پهپاد