تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو

5.0/5

بدیهی است که تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو زیاد باشد.

نسخه رایگان المنتور از هسته پرقدرت المنتور بهره می‌برد که برای ساخت یک سایت ساده می‌تواند کاملا کافی باشد. اما توسط Elementor Pro قدرت ساخت و طراحی سایت را کاملا به یک مرحله بالاتر افزایش می‌دهید. هر دو نسخه از قدرت بالایی برای طراحی برخوردارند اما باید قبل از طراحی سایت با وردپرس از امکانات و تفاوت‌های دو نسخه مطلع شوید تا بی دلیل هزینه اضافی نکرده باشید.

در این مطلب به تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو خواهیم پرداخت و بیشتر با قابلیت‌ها آنها آشنا خواهیم شد.

فهرست مطالب

تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو

نسخه رایگان المنتور را می‌توانید بدون واسطه و کاملا رایگان از پیشخوان وردپرس دانلود و فعال نمایید. تصور نکنید که چون از نسخه رایگان استفاده میکند امکانات کمی در دسترستان است، در صورتی که شما کارهای بیشماری را میتوانید با افزونه رایگان المنتور انجام دهید. به وسیله این سایت ساز رایگان می‌توانید وب سایتهای ساده را بدون حتی یک خط کد نویسی اجرا کنید.

تفاوت نسخه رایگان المنتور با المنتور پرو

کتابخانه قالب‌ها

نسخه رایگان افزونه صفحه ساز المنتور یک کتابخانه پر از قالب‌های متنوع را آماده کرده است که میتوانید با انتخاب هر کدام از آنها سرعت طراحی سایت را به مراتب بالا ببرید. بیش از 100 قالب و بلوک رایگان در این کتابخانه یافت می‌شود.

کتابخانه قالب‌ها

ابزارک های المنتور

بارزترین تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو در تعداد ابزارک های آنها است؛ تا به امروز تعداد 31 ابزارک برای افزونه رایگان المنتور در دسترس قرار گرفته است و انتظار می‌رود که این تعداد به مرور افزایش یابد.

 • سربرگ. اضافه کردن سربرگ به صفحات وبسایت.
 • بخش داخلی. در حالت معمول کاربر قادر نیست بیش از یک ستون را در یک ستون دیگر بگنجاند، توسط بخش داخلی می‌توانید دو ستون را به داخل یک ستون دیگر بی‌آورید.
 • ویرایشگر متن. ابزارکی مخصوص قسمت‌های نوشتاری، دقیقا مانند ویرایشگر متن وردپرس.
 • تصویر. ویرایش اندازه تصویر، شفافیت و دیگر تنظیمات مربوط به تصویر در این ابزارک گنجانده شده است.
 • دکمه. ابزارکی که به وسیله آن می‌توانید دکمه‌های متفاوت را طراحی کنید.
 • ویدیو. اضافه کردن ویدیو از یوتیوب یا ویمئو یا از هاست خودتان توسط این ابزارک انجام می‌گیرد.
 • فاصله گذار. توسط این ابزارک می‌توان یک فضای خالی ایجاد کرد.
 • جدا کننده. توسط یک خط که قابلیت شخصی سازی هم دارد می‌توان دو ابزارک را از هم جدا کرد.
 • آیکن. جا گذاری یک یا چند آیکن از بین بیشتر از 6000 آیکن موجود.
 • نقشه گوگل. اضافه کردن لوکیشن یا موقعیت جغرافیایی توسط نقشه گوگل.
 • کادر تصویر. یک کادر شامل تصویر، سربرگ و متن.
 • آیکن جعبه. کاربرد دقیقا مشابه به کادر تصویر منتها با آیکن به جای تصویر.
 • کاروسل تصویر. توسط این ابزارک می‌توان تصاویر انتخابی را به صورت اسلایدی کنار هم قرار داد.
 • ستاره امتیاز دهی. برای نوشته‌ها، برگه‌ها و یا محصولات سایت می‌توان ستاره امتیاز قرار داد.
 • لیست آیکن. یک لیست از آیکن‌ها به همراه متن انتخابی.
 • گالری پایه. تصاویر انتخابی را برای نمایش در کنار هم قرار می‌دهد.
 • نوار پیشرفت. توسط این ابزارک می‌توان نوارهای پرشونده را طراحی کرد. 
 • شمارنده. شمارنده رو به بالا یا پایین با طرح‌های گوناگون در این ابزارک یافت می‌شود.
 • زبانه‌ها. زبانه‌های عمودی یا افقی برای نشان دادن محتواها به شکلی گوناگون.
 • دیدگاه مشتری. دیگاه‌های مشتری را می‌توان به صورت دستی توسط این ابزارک ایجاد کرد.
 • تغییر وضعیت. محتوای متنی را می‌توان به شکلی باز شونده توسط این ابزارک انجام داد. برای طراحی بخش سوال‌های متداول عموما از این ابزارک استفاده می‌کنند.
 • آکاردئون. ابزارک آکاردئون نیز مانند تغییر وضعیت یک محیط باز شونده را در اختیار می‌گذارد.
 • هشدار. اضافه کردن یک محتوای پویا به شکل هشدار در صفحه اینترنتی.
 • آیکن شبکه‌ها اجتماعی. لیستی از آیکن شبکه‌های اجتماعی که تماما قابل شخصی سازی است.
 • کد کوتاه. به سادگی کدهای کوتاه افزونه‌های مختلف را در طراحی خود بکار ببرید.
 • ساوند کلاود. اضافه کردن فایل‌های صوتی از منبع Sound Cloud.
 • لنگر مربوط به فهرست. هر قسمت فهرست را می‌توان توسط این ابزارک نشانه گذاری کرد.
 • HTML. اضافه کردن رشته کدهای HTML.
 • بیشتر بخوانید. اضافه کردن دکمه ادامه مطلب به مطالب آرشیوی.
 • سایدبار. اضافه کردن ستون کناری به برگه و یا نوشته.
 • مسیر متن. نوشتن متن‌ها به شکل‌های غیر معمول.

Canvas المنتور

اگر در طرح بندی صفحه، Canvas المنتور را انتخاب کنید یک صفحه خالی برای طراحی برایتان آماده می‌شود، بدون سربرگ یا پاوردقی یا حتی سایدبار. میتوانید صفحاتی مانند لندینگ پیج را توسط این نوع طرح بندی انجام دهید. یک گذینه دیگر نیز به نام تمام عرض وجود دارد که تنها سایبار را برایتان حذف می‌کند و سربرگ و پاورقی همچنان در جای خودشان می‌مانند.

طرح بندی صفحه در افزونه المنتور

حالت واکنشگرا

توسط حالت واکنشگرا می‌توانید در همان صفحه‌ای که در حال طراحی‌اش هستید نسخه موبایل و تبلیت هم ببنید و در صورت نیاز ویرایششان کنید. کاربران سایت شما ممکن است با دستگاه‌های مختلفی وارد وبسایتتان شوند. برای راضی نگه داشتن تمام آنها نیاز است که همه حالت‌ها را طراحی کنید، این کار در افزونه المنتور بسیار ساده انجام می‌گیرد، نیاز به نصب هیچ افزونه دیگری را ندارید یا حتی نیاز نیست از صفحه‌ای که در حال طراحی‌اش هستید خارج شوید. در Elemetor همه چیز پیش روی شماست.

حالت واکنشگرا در المنتور

راستچین و چند زبانه

افزونه رایگان المنتور کاملا از زبان‌های راستچین مانند فارسی و عربی پشتیبانی می‌کند. جدای از این دو زبان، المنتور 21 زبان دیگر را نیز به طور کامل پشتیبانی می‌کند و هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

تنظیمات پس‌زمینه

نسخه رایگان سایت ساز Elementor دسترسی گسترده‌ای برای تنظیمات پس‌زمینه به شما می‌دهد. می‌توانید یک تصویر را برای پس‌زمینه انتخاب کنید یا از یک رنگ یا ترکیب چند رنگ استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ویدیو برای پس‌زمینه بلوکتان استفاده کنید تا تمام توجه‌ها را به سمت خود جلب کند.

المنتور پرو

تفاوت نسخه رایگان المنتور با المنتور پرو در تعداد ابزارک‌ها و قابلیت‌های آنهاست. قابلیت‌های بدون محدودیت برای طراحی و ویرایش هر چیزی در صفحه!

پوسته ساز

پوسته ساز المنتور پرو

یک تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو وجود پوسته ساز است که می‌توانید هر قسمتی از سایت را طراحی و ویرایش کنید. در نسخه رایگان Elementor می‌توانید تنها وسط صفحه را ویرایش کنید و اما در Elementor Pro می‌توانید سربرگ و پاورقی بسازید و یا یک ساید بار کار آمد طراحی کنید، حتی می‌توان برای صفحاتی که از یک فرم بخصوص استفاده می‌کنند یک قالب آماده طراحی کرد. مانند خبر یا مقالات. 

اگر بیش از یک سایت را می‌خواهید با المنتور طراحی کنید، پوسته ساز المنتور این امکان را به شما می‌دهد تا با طراحی یک قسمت مانند سربرگ یا پاورقی آن را به دیگر سایت‌ها نیز منتقل کنید.

قالب‌های پیش ساخته حرفه‌ای و بلاک‌ها

دیگر تفاوت نسخه رایگان المنتور با المنتور پرو در تعداد قالب‌ها و بلوک‌های پیش ساخته می‌باشد که به وسیله آنها می‌توانید سرعت طراحی سایت را افزایش دهید. اگر در طراحی سایت همیشه وابسته به قالب‌ها هستید، افزونه Elementor Pro برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

قالب‌ها در کتابخانه المنتور

ابزارک فرم

هر سایتی به دست کم یک فرم به عنوان راه ارتباطی میان کاربران و مدیران نیاز دارد. فرم ساز نسخه حرفه‌ای المنتور از لحاظ سرعت ساخت، شما را شگفت زده خواهد کرد. یکی از عواملی که این ابزارک را تا این انداره مهم کرده است، طراحی و ویرایش فرم در محیط بصری است، بنابراین مانند دیگر فرم سازهای وردپرس نیاز به ساخت فرم در یک صفحه دیگر را ندارید و مستقیما هر آنچه را که طراحی می‌کنید را مشاهده می‌کنید حتی می‌توانید فرمتان را به دیگر سرویس‌ها نیز متصل کنید.

فرم ساز المنتور پرو

ابزارک های المنتور پرو

همانطور که پیش تر اشاره کردیم؛ بارزترین تفاوت نسخه رایگان المنتور با المنتور پرو در تعداد ابزارک‌هاست. در نسخه حرفه‌ای ابزارک‌هایی وجود دارد که نمی‌توانید آنها را نادیده بگیرید. اگر طراح سایت هستید یا می‌خواهید سایتی به مراتب حرفه‌ای تر را اجرا کنید، باید افزونه Elementor Pro را تهیه کنید. چرا که وجود ابزارک های بیشتر به معنی دسترسی‌های بیشتر در طراحی سایت می‌باشد.

بعد از نصب افزونه المنتور پرو بیش از 30 ابزارک دیگر به پنل‌ المنتور اضافه می‌شود هرچند که می‌توانید با نصب اددان‌های مختلف این تعداد را نیز افزایش دهید.

CSS سفارشی

این تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو شاید خیلی به کار افراد آماتور و تازه کار نخورد؛ چرا که توسط قابلیت CSS سفارشی در افزونه المنتور پرو می‌توانید شخصی سازی سایت را بینهایت گسترش دهید. هرچند که لازم نیست همیشه از آن استفاده کرد اما برای پیاده کردن بعضی ایده‌ها چاره‌ای جز مقداری کد نویسی برای شما نمی‌گذارد.

اگر شما با کد نویسی و بخصوص CSS آشنایی دارید، این قابلیت می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد.

css سفارشی

کد کوتاه

توسط ابزارک کد کوتاه می‌توانید هر چیزی را به هرجا که می‌خواهید بی‌آورید. برای کسانی که برای سربرگ و پاورقی یا سایدبار آیتم‌های مشخصی را استفاده می‌کنند می‌تواند بسیار مفید باشد.

استفاده از کد کوتاه در المنتور پرو

همخوانی با ووکامرس

توسط افزونه المنتور پرو به همراه ووکامررس می‌توانید به سادگی یک فروشگاه اینترنتی را پایه ریزی کنید. مانند دیگر قسمت‌های المنتور میتوانید با کشیدن و رها کردن ابزارک‌ها فروشگاه اینترنتی خود را طراحی کنید.

امکانات ذخیره سازی

در نسخه رایگان المنتور می‌توانید چیزی را که طراحی کرده‌اید را به سادگی ذخیره کنید. اما تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو در انواع قابلیت‌های ذخیره سازی نیز می‌باشد. به عنوان مثال اگر قسمی را نیاز است بارها و بارها در صفحات گوناگون بکار ببرید، می‌توانید آن را به عنوان قالب ذخیره کنید و در دیگر قسمت‌های سایتتان از آن استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از این قالب‌ها در دیگر سایت‌های المنتور نیز استفاده کنید. این قابلیت در بین طراحان سایت بسیار محبوب است.

قیمت افزونه المنتور پرو

اگر در خارج از ایران سکونت دارید و امکان پرداخت با کارت‌های عضو شتاب برایتان وجود ندارد، خرید افزونه Elementor Pro ممکن است تا 89 دلار هم برایتان هزینه داشته باشد.

اما اگر به شبکه شتاب دسترسی دارید می‌توانید افزونه المنتور پرو را از سایت ما خریداری کنید تا هم از اصالت افزونه مطمئن باشید و هم هزینه به مراتب پایین‌تری پرداخت کرده باشید.

جمع بندی

در پایان مطلب تفاوت نسخه رایگان افزونه المنتور با المنتور پرو و اینکه شما در نهایت باید از کدام نسخه استفاده کنید و آیا نیاز به هزینه اضافه دارید یا خیر به شما و سایتی که می‌خواهید طراحی کنید بستگی دارد. اما برای اینکه بتوانید تصمیم قاطع‌تری بگیرید این دو نسخه را برای افراد مختلف و موارد استفاده گروه بندی کرده‌ام:

 • اگر طراح سایت حرفه‌ای هستید و اغلب زمان روزتان به این کار می‌گذرد توصیه می‌کنم نسخه حرفه‌ای را تهیه کنید و از امکانات بی نظیر آن استفاده کنید.
 • اما اگر شما در عوض یک کاربر ساده هستید پیشنهاد می‌کنم ابتدا نسخه رایگان المنتور را نصب کنید، اگر احساس کردید که به قابلیت‌های بیشتری نیاز دارید سپس برای خرید نسخه حرفه‌ای اقدام کنید.

همچنین اگر تا به حال از این سایت ساز قدرتمند استفاده کرده‌اید تجربه‌تان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

© هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است.