جان مولر: گزارش HTTPS سرچ کنسول اعتبار خاصی ندارد!

0.0/5

هفته گذشته، گوگل از قابلیت جدید گوگل سرچ کنسول: گزارش HTTPS رو نمایی کرد، که همراه با این رونمایی دنیایی از ابهامات برای مردم سرتاسر جهان به وجود آمد. متن این خطا در سرچ کنسول گوگل بدین شکل است “HTTPS is invalid and might prevent it from being indexed.” 

جان مولر در توییتر خود در این مورد کمی بیشتر شفاف سازی کرد تا کمتر برای عموم خطرناک به نظر برسد.

او گفت این این گزارش HTTPS سرچ کنسول در حقیقت جنبه اطلاع رسانی دارد و نباید مثل یک خطا یا هشدار به آن نگاه کنیم هرچند که این اشتباه از سمت گوگل است نه کاربر!

نمونه یکی از این خطاها در سرچ کنسول گوگل:

google-https-invalid error on search console

این اعلان بدین معنی نیست که لینک شما ایندکس نشده است، در حقیقت این اعلان میخواهد بگوید گوگل تابخال این لینک را ندیده است، یا اینکه دیده است اما کرال تا به انجام نشده است. و یا اینکه موتور جستوجوی گوگل نسخه HTTP لینک شما را به جای HTTPS ایندکس کرده است.

در این چند روزی که این اخطار به سرچ کنسول گوگل اضافه شده است ابهامات زیادی بوجود آمده است به طوری که موضوعات مرتبط با این خطا بسیار داغ شده‌اند: Google Webmaster Help و Black Hat Word از معتبرترین آنها هستند، و همچنین این توییت که سردرگمی سئو کاران را نشان می‌دهد.

جان مولر به تعدادی از این نگرانی‌ها به طور مستقیم پاسخ داد؛ و گفت این مسئله گزارش HTTPS اصلا موضوع نگران کننده‌ای نیست. او در توییتر گفت HTTPS عاملی برای ایندکس شدن یا نشدن بک لینک نیست. بنابراین ممکن است نسخه HTTP لینک شما به جای HTTPS ایندکس شده باشد. چراکه موتور جستوجوی گوگل تنها یکی از لینک‌های شما را ایندکس میکند و این انتخاب کاملا مربوط به وضعیت گواهی HTTPS می‌باشد.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین خبرها

© هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است.